Prawo rodzinne

Prawo rodzinne

adwokat rodzinny warszawa

Obsługa prawna

Kancelaria adwokacka z siedzibą w Warszawie świadczy kompleksową obsługę prawną w sprawach dotyczących:
» prawa rodzinnego,
» prawa cywilnego,
» prawa spadkowego.
Usługi prawne świadczone przez wykwalifikowanych adwokatów prowadzone są na rzecz osób fizycznych, podmiotów gospodarczych, a także fundacji oraz stowarzyszeń.

Prowadzenie postępowania rozwodowego

Kancelaria prawa cywilnego w Warszawie prowadzi kompleksową obsługę w sprawach rozwodowych. Świadczymy profesjonalną pomoc w zakresie wszystkich czynności prawnych, które zmierzają do stwierdzenia winy rozpadu pożycia małżeńskiego, przyznania, ograniczenia lub pozbawienia władzy rodzicielskiej nad dzieckiem oraz ustalenia jego miejsca pobytu, czyli tego, z którym z rodziców ma na stałe mieszkać po rozwodzie, a z którym (i w jakim wymiarze) ma mieć kontakty.
Dbamy także o właściwe – zgodne z potrzebami dziecka i możliwościami zobowiązanych do alimentacji rodziców – określenie obowiązku alimentacyjnego. Nasza kancelaria prowadzi również sprawy o separację, w takim samym wymiarze i co do tych samych zagadnień, co sprawy rozwodowe. Zachęcamy do zapoznania się z naszą ofertą i wyboru odpowiedniego prawnika do prowadzenia Państwa sprawy z zakresu prawa rodzinnego.

Podział majątku, mediacje oraz porady prawne przed i w czasie rozwodu

Oferujemy specjalistyczne porady prawne dla osób, które rozważają separację lub rozwód oraz chcą dowiedzieć się więcej o towarzyszących temu konsekwencjach prawnych, takich jak podział majątku. W trakcie rozmowy z adwokatem, specjalizującym się w prawie rodzinnym, uzyskają Państwo wszystkie istotne informacje dotyczące skutków rozwodu i przebiegu sprawy rozwodowej. Zapewniamy, że przekazana przez naszego doświadczonego prawnika wiedza będzie dogłębna i fachowa. Dodatkowo dowiedzą się Państwo, na jakich zasadach można żądać świadczeń alimentacyjnych (nie tylko na dzieci, ale również na siebie) oraz jak obniżyć alimenty.

prawo rodzinne warszawa

W sprawach o rozwód lub separację można rozważyć mediacje. Jako osoba bezstronna i neutralna, mediator pomaga w rozwiązywaniu sporów. Sprawy mogące być przedmiotem mediacji to między innymi kwestie dotyczące: pojednania małżonków, kontaktów z dziećmi, ustalenia warunków rozstania, alimentów, spraw mieszkaniowych i majątkowych. Istnieją liczne korzyści, płynące z decyzji o podjęciu mediacji, wśród nich szczególną jest możliwość znacznego obniżenia poziomu stresu i negatywnych emocji, związanych z faktem rozstania małżonków. Należy pamiętać o tym, iż rozwód, po śmierci bliskiej osoby, jest sytuowany na drugim miejscu w skali stresu, na jaki może być narażony człowiek w trakcie całego swojego życia. Warto zatem szukać rozwiązań, mogących ten stres ograniczyć. Nasi doświadczeni adwokaci rodzinni skutecznie pomogą Państwu zminimalizować stres, związany z przeprowadzaniem sprawy rodzinnej.

Profesjonalne przygotowanie pism procesowych

Sporządzanie pism procesowych wymaga swoistej wiedzy oraz doświadczenia. Zamiast samemu zmagać się z tym, mogą Państwo zaufać naszym ekspertom. Zapewniamy, że nie pożałują Państwo swojego wyboru. Nasi wykwalifikowani adwokaci rodzinni z Warszawy, w pełnym uzgodnieniu z Klientami, przygotowują pisma procesowe w sprawach z zakresu prawa rodzinnego, m.in. o rozwód, separację, podział majątku, alimenty, ograniczenie i pozbawienie władzy rodzicielskiej, a także uznanie wyroków sądu zagranicznego dotyczących wyżej wymienionych spraw w Polsce.

Egzekucja wyroków polskich i zagranicznych sądów

Zatrudnieni w naszej kancelarii adwokaci rozwodowi, kierując się wieloletnim doświadczeniem, służą fachową pomocą prawną w zakresie egzekucji wyroków sądów polskich za granicą, a także egzekucji wyroków sądów zagranicznych w Polsce. W obszarach, takich jak prawo rodzinne i opiekuńcze, nie ograniczamy się tylko do Unii Europejskiej – specjalizujemy się w sprawach związanych z wyrokami sądów z USA, Kanady, Ameryki Południowej, a nawet Turcji. Pozostający do Państwa dyspozycji prawnicy doradzą i przygotują dokumenty notarialne, dotyczące intercyzy, alimentów czy spadków.

prawnik rodzinny warszawa

Z pomocą naszej kancelarii prawnej w Warszawie sprawy rozwodowe nie będą dla Państwa tylko przykrym doświadczeniem. Gwarantujemy, że wszystkie nasze spotkania i porady prawne objęte zostaną tajemnicą adwokacką. Specjalizujemy się w kompleksowych usługach, których profesjonalizm zapewniają nasi doświadczeni adwokaci rodzinni. Nasi prawnicy wnikliwie i z troską pochylą się nad każdym problemem, z jakim przyjdzie się zmierzyć w trakcie przeprowadzenia sprawy rozwodowej bądź sprawy o separację naszego Klienta. W siedzibie naszej kancelarii w Warszawie spotkają się Państwo z miłą i przyjazną atmosferą dla wszystkich stron.

Prawo rodzinne to nasza specjalność

Warto zadbać o swoje dobre samopoczucie i komfort psychiczny nie tylko dla siebie samego, ale także z uwagi na innych członków rodziny, na których może odbić się Państwa stres i niepotrzebne negatywne emocje. Szczególną troską w tym trudnym czasie przeprowadzania rozwodu bądź innych spraw rodzinnych należy otoczyć małoletnie dzieci, które w głównej mierze mogą być podatne na skutki stresu. Dobrze jest zatem powierzyć takie sprawy doświadczonemu adwokatowi z Warszawy, dzięki czemu będą mogli Państwo spać spokojnie, bez trosk o pomyślne zakończenie procesu, gdyż o to już zatroszczy się nasz prawnik rodzinny.

Naszych warszawskich prawników rodzinnych cechuje nie tylko profesjonalizm pod względem znajomości zagadnień prawnych, ale także delikatność uczuć oraz empatia. Jeśli zdecydują się Państwo na powierzenie swoich spraw rodzinnych naszej kancelarii, nasi doświadczeni adwokaci otoczą swoją pieczą Państwa oraz ich rodziny. Zaufało nam już wielu Klientów, gdyż gwarantujemy pełen profesjonalizm wykonywanych przez nas usług.