Rozwód

Rozwody

adwokat rozwód warszawa

Obsługa prawna

Kancelaria adwokacka z siedzibą w Warszawie świadczy kompleksową obsługę prawną w sprawach dotyczących:
» prawa rodzinnego,
» prawa cywilnego,
» prawa spadkowego.
Usługi prawne świadczone przez wykwalifikowanych adwokatów prowadzone są na rzecz osób fizycznych, podmiotów gospodarczych, a także fundacji oraz stowarzyszeń.

Sprawy rozwodowe Warszawa – adwokat rozwodowy

Coraz więcej małżeństw decyduje się na rozwód, ponieważ nie widzą sensu trwania w małżeństwie, w którym doszło do trwałego rozpadu pożycia. Sąd może orzec rozwiązanie małżeństwa przez rozwód tylko wówczas, gdy uległy zerwaniu wszelkie więzy łączące małżeństwo: duchowe (uczuciowe), fizyczne oraz gospodarcze. Nazywa się to trwałym i zupełnym rozkładem pożycia. Nie ma uniwersalnych spraw rozwodowych, ponieważ każda sytuacja jest inna i wymaga innego podejścia. Sprawa rozwodowa niemal zawsze wiąże się z ogromną ilością emocji, przez co małżonkowie stają się mało obiektywni i raniąc siebie, nie potrafią podjąć wspólnych decyzji, ważących np. o losie dzieci. W tak trudnych sprawach warto skorzystać z porady doświadczonego adwokata rozwodowego z Warszawy. Dobry adwokat to skuteczny rozwód.

Sprawy rozwodowe w Warszawie

Wiele osób w tym trudnym czasie, jakim jest rozwód, zastanawia się, jak wybrać odpowiedniego adwokata. Ofert na rynku jest wiele – w tak ważnych chwilach, istotne jest nie tylko miejsce czy kwota, ale również odpowiednie podejście do Klienta. Adwokaci od rozwodów w naszej kancelarii w Warszawie stawiają na usługi oparte na zaufaniu oraz empatii. Każda sprawa jest dla nas kwestią indywidualną, dlatego robimy wszystko, aby pomóc Klientom przejść przez ten niezwykle trudny moment.

Sprawy rozwodowe prowadzimy już od wielu lat. Mamy za sobą bagaż doświadczeń, który pozwala nam na kompetentne doradztwo również i w takich sprawach. Profesjonalna obsługa prawna, świadczona przez naszych adwokatów rozwodowych, skutkuje pomyślnym przeprowadzeniem rozwodu – dzięki temu swoje zaufanie powierzyło nam już wielu Klientów. Naszym priorytetem w działaniach jest przede wszystkim kompleksowa pomoc. Na podstawie zgromadzonych dowodów i decyzji, jaką podejmie nasz Klient, ubiegamy się o rozwiązanie małżeństwa. Rozpad małżeństwa może zostać orzeczony z winy jednego z małżonków lub bez orzeczenia o winie. Niezależnie od powodu, porada adwokata rozwodowego jest niezwykle cenna i może pomóc w odpowiednim przygotowaniu do sprawy!

Kolejne etapy sprawy rozwodowej


18.10.2016
Złożenie pozwu

Spotkanie wstępne, omówienie sprawy, przygotowanie i złożenie pozwu o rozwód, w którym trzeba przedstawić, dlaczego i od kiedy następuje rozpad małżeństwa oraz przedstawić materiał dowodowy.

23.11.2016
Badanie formalne przez sąd

Zarejestrowanie sprawy w sądzie, sprawdzenie pozwu przez sędziego pod względem formalnym, przesłanie odpisu pozwu pozwanemu wraz z zobowiązaniem do zajęcia stanowiska w określonym terminie, zwykle od 14 do 30 dni.

27.12.2016
Odpowiedź na pozew

Złożenie odpowiedzi na pozew przez pozwanego i przesłanie jej do sądu i do drugiej strony. Pozwany musi ustosunkować się do wszelkich twierdzeń zawartych w pozwie i powołać wszystkie swoje dowody.

09.01.2017
Rozprawy, mediacje, zabezpieczenia

Pierwsza i ewentualnie kolejne rozprawy, możliwe również skierowanie stron do niezależnego mediatora. Sąd na posiedzeniu niejawnym może wydać zabezpieczenie roszczeń alimentacyjnych. Pierwsza rozprawa może również dot. zabezpieczenia kontaktów i/lub miejsca pobytu dzieci.

08.03.2017
Orzeczenie rozwodu - zakończenie sprawy

Zakończenie sprawy w I instancji. Jeśli strony nie wnoszą apelacji, to wyrok staje się prawomocny. Jednak w przypadku gdy którakolwiek ze stron złoży apelację, to postępowanie będzie dalej prowadzone, ale już przed sądem II instancji.

Rozwody Warszawa

Rozwody w Warszawie to jedne z najczęściej prowadzonych spraw. Sędzia, poprzez zgromadzone dowody i ustalenia w wyniku przesłuchania współmałżonków oraz powołanych świadków, orzeka o rozwodzie oraz winie za rozpad pożycia. Zadaniem naszych adwokatów rozwodowych jest reprezentowanie Klienta w rzetelny i godny sposób. Obowiązuje nas tajemnica i etyka zawodowa, dlatego zawsze gwarantujemy dyskrecję. Jako adwokaci rozwodowi swoją pomoc świadczymy na podstawie dokładnej znajomości prawa rodzinnego. Serdecznie zapraszamy do naszego kancelarii w Warszawie!

Adwokat rozwodowy w trosce o dzieci

Sprawy rozwodowe nierzadko są skomplikowane i trudne, również pod względem emocjonalnym. Skutki rozwodu odczuwa cała rodzina, a w szczególności małoletnie dzieci, które wymagają troski i wsparcia w takiej sytuacji. Konflikty w małżeństwie (oraz w innych relacjach społecznych) często wynikają z ran w psychice. Ranna dusza zwykle przysparza problemów w życiu. Łączy się to także z niemożnością nawiązywania trwałych, zdrowych relacji międzyludzkich. Wielu ludzi jest poranionych. A te najtrudniejsze do wyleczenia rany nierzadko powstają już w dzieciństwie. Stąd ludzie reagują często nieadekwatnie do sytuacji, ponieważ odczuwają ból z powodu ran w psychice. Deficyty miłości, które mają swój początek nierzadko już w rodzinnym domu, powodują, iż ludzie wchodzą w różne role: ofiary, kata, bohatera, maskotki (klauna), zagubionego dziecka… I czasem dorosły już człowiek zachowuje się jak pięcioletnie dziecko, bo jako pięciolatek został zraniony. Rany takie często są przenoszone z pokolenia na pokolenie, matka rani córkę, która w podobny sposób rani potem swoją córkę, itd. Rany w psychice zwykle wymagają pomocy specjalisty, głębokiej i długotrwałej terapii, jednak nie każdy chce się poddać takiemu procesowi uzdrawiania duszy. Wiele osób wręcz neguje swoje problemy, zrzucając odpowiedzialność za nie na współmałżonka lub/i dzieci.

Dlatego, zamiast tkwić w bolesnej i toksycznej relacji, będącej parodią małżeństwa, lepiej jest zdecydować się na pomoc adwokata rozwodowego i zakończenia małżeństwa. W naszej warszawskiej kancelarii zatrudniamy doświadczonych prawników rozwodowych, którzy dbają również o komfort psychiczny naszych Klientów. Pracujący dla nas adwokaci, specjalizujący się w rozwodach, zatroszczą się o to, by sprawa rozwodowa przebiegła w sposób jak najmniej stresujący dla naszego Klienta. Szczególną troską należy w takich wypadkach otoczyć dzieci. Prawnik rozwodowy to mniej stresu w trakcie rozwodu, mniej negatywnych emocji i zbędnych konfliktów. Zadbamy o to, by rozwód przebiegał w możliwie jak najbardziej przyjaznej atmosferze i bez uszczerbku na samopoczuciu małżonków oraz ich małoletnich dzieci.

Pary, które mają dzieci, muszą ustalić sensowny podział obowiązków wynikających z rozpadu małżeństwa. Jako ,strong>adwokaci zajmujący się rozwodami służymy radą i fachową wiedzą, dlatego Klienci mogą na nas liczyć w każdej sytuacji rozwodowej. Bierzemy udział w sprawach, gdzie rodzice na gruncie mediacji ustalają opiekę nad dzieckiem, lub w sytuacjach, kiedy decyzję musi podjąć sąd na podstawie zgromadzonych wniosków dowodowych. Nasz prawnik sprawnie przeprowadzi Klienta przez cały rozwód.

Adwokat w Warszawie a rozwód

Kancelarię adwokacką w Warszawie prowadzimy już od wielu lat. Naszym zadaniem jest reprezentowanie Klientów w sprawach rozwodowych w taki sposób, by zapewnić jak najbardziej profesjonalną poradę prawną. Adwokat od rozwodów z Warszawy to gwarancja nieposzlakowanej opinii i wielu sukcesów na sali sądowej w zakresie pomyślnie zakończonych spraw.

Sprawy rozwodowe – Warszawa

W imieniu naszych Klientów jako adwokaci od rozwodów ubiegamy się o stosowny podział majątku oraz ustalenie opieki nad małoletnimi dziećmi. Nigdy nie ma dwóch takich samych spraw rozwodowych, dlatego nie działamy szablonowo. Każdą sytuację rozpatrujemy indywidualnie. Zadaniem adwokata od rozwodów w Warszawie jest dołożenie wszelkich starań, by nie działać na szkodę Klienta, a zarazem dzieci. Jako dobrzy warszawscy prawnicy od rozwodów, z wieloletnim doświadczeniem, pomożemy rozwikłać nawet najbardziej zapętloną sytuację.

Dlaczego my?

W Warszawie istnieje wiele kancelarii prawnych, zajmujących się sprawami rozwodowymi. Nasza kancelaria DM Adwokaci jest jednak wyjątkowa. Wyróżnia nas profesjonalizm, pozwalający na świadczenie usług na najwyższym poziomie, a także indywidualne i empatyczne podejście do Klienta. Kładziemy nacisk nie tylko na rzetelne podejście do powierzonych nam spraw pod względem merytorycznym; bardzo ważne jest dla nas samopoczucie naszych Klientów. Dlatego staramy się o szybkie i skuteczne załatwienie spraw, dbając przy tym o przyjazną atmosferę, dzięki czemu nasi Klienci mogą uniknąć zbędnego stresu. Jeśli zdecydują się Państwo powierzyć swoje sprawy w ręce naszych prawników, poskutkuje to rzetelnym i sprawnym ich załatwieniem.Warto nam zaufać!

adwokat rozwody warszawa

Specyfika spraw rozwodowych w Warszawie

Czy sprawy rozwodowe w Warszawie różnią się w jakiś sposób od tych, w innych miastach? Na pewno jest ich więcej. Według badań statystycznych Warszawa, to obok Wałbrzycha miasto, w którym rozpada się najwięcej małżeństw – statystycznie jedno na trzy. Tempo życia, często konieczność zmiany miejsca zamieszkania i rozdzielenie małżeństwa, po to, aby rozpocząć pracę w Warszawie, a tu także możliwość spotkania nowych ludzi w pracy i po pracy, powodują rozpad wielu małżeństw. Badania statystyczne wskazują trzy podstawowe przyczyny rozwodów w Warszawie. Po pierwsze jest to zdrada i tu, co może być dla niektórych zaskoczeniem, w co trzecim wypadku również z osobą tej samej płci. Drugą najczęstszą przyczyną rozwodów jest nadużywanie alkoholu i innych środków odurzających i wreszcie, co często wiąże się również z tą drugą przyczyną, przemoc fizyczna i psychiczna jednego małżonka wobec drugiego.

Aby się rozstać, można złożyć pozew o rozwód, ale także o separację. Z tej ostatniej formy rozstania małżeństwa w Warszawie korzystają dość rzadko – na około 64 tysiące rozwodów orzekanych w całej Polsce, orzeka się tylko ok 1,7 tysięcy separacji. Wynika to z faktu, że separacja nie powoduje ustania małżeństwa, a potwierdza jedynie to, że strony faktycznie żyją oddzielnie i, o ile taki jest wniosek jednej ze stron, ustala alimenty na małoletnie dzieci, a także ewentualnie na jednego z małżonków. Nie powoduje jednak rozerwania małżeństwa i nie daje możliwości ponownego wstąpienia w związek małżeński. Do tego konieczne jest uzyskanie rozwodu.

dobry prawnik od rozwodów warszawa

Postępowania rozwodowe w Warszawie trwają dłużej niż w innych miastach w Polsce przede wszystkim z dwóch powodów. Po pierwsze trochę dłużej czeka się na wyznaczenie pierwszego terminu w sprawie – ale nie jest to tak długo, jak często wskazują mi klienci – czyli nie pół roku, a raczej 2-3 miesiące. Na tym pierwszym posiedzeniu w sprawie rozwodowej można się już faktycznie rozwieść, chyba że żąda się orzekania o winie lub jest poważny spór co do dzieci, wtedy sąd wyznacza kolejne terminu – i tu może się okazać, że na kolejne posiedzenie sądu trzeba czekać rzeczywiście nawet 6 miesięcy. Muszę przyznać, że sam fakt tak długiego oczekiwania powoduje, że często nawet moi Klienci, którzy na początku chcieli orzekania o winie w sprawie rozwodowej w Warszawie, po pierwszej rozprawie z tego rezygnują.

Nie ma już od wielu lat obowiązkowych posiedzeń pojednawczych, dlatego napisałam, że bez orzekania o winie można się rozwieść już na pierwszej rozprawie. Gdy jednak jest wiele nierozwiązanych problemów, to można skorzystać przy rozwodzie z pomocy profesjonalnego mediatora, który pomoże rozwiązać sporne kwestie nie przy pomocy kłótni na sali sądowej, a rozmowy w spokojnej atmosferze. Do tego też często namawiają sądy. Z mediacji spisuje się protokół lub nawet sporządza się przed mediatorem ugodę. Te dokumenty są następnie podstawą do szybkiego zakończenia sprawy przed sądem, zgodnie z ustaleniami wypracowanymi podczas mediacji. Zapraszamy do skorzystania z usług doświadczonych w sprawach rozwodowych adwokatów i prawników z naszej kancelarii w Warszawie!