Prawo spadkowe

Sprawy spadkowe

Sprawy spadkowe, adwokat warszawa

Obsługa prawna

Kancelaria adwokacka z siedzibą w Warszawie świadczy kompleksową obsługę prawną w sprawach dotyczących:
» prawa rodzinnego,
» prawa cywilnego,
» prawa spadkowego.
Usługi prawne świadczone przez wykwalifikowanych adwokatów prowadzone są na rzecz osób fizycznych, podmiotów gospodarczych, a także fundacji oraz stowarzyszeń.

Sprawy o podział spadku w Warszawie

Coraz częściej przedmiotem rozpraw sądowych są sprawy dotyczące prawa spadkowego. Wiele osób bowiem, musi dochodzić sprawiedliwości w kwestiach spadkowych przed sądem. Gwarantujemy Państwu profesjonalną obsługę oraz kompleksowe doradztwo. Nasi klienci mogą liczyć na reprezentowanie i poradę podczas spraw o podział spadku w Warszawie. Zajmujemy się unieważnieniem testamentu oraz poradami dotyczącymi postępowania związanego z nabyciem spadku na podstawie spisanego testamentu lub w oparciu o ustawę.

Czy spadek zawsze jest korzystny?

Nie zawsze spadek jest dla nas korzystną formą zadośćuczynienia po stracie bliskiej osoby. Ma to związek z wieloma czynnikami. Na co dzień spotykamy się ze sprawami, podczas których wykonujemy rozeznanie dotyczące oceny sytuacji majątkowej. Dziedziczenie zadłużeń to jedne z najgorszych scenariuszy po śmierci bliskiej nam osoby. Nasi prawnicy dokładają wszelkich starań, by pomóc klientom w tej trudnej sytuacji. Służymy radą oraz zajmujemy się sporządzaniem stosownych pism. Sprawy spadkowe w Warszawie to nasza specjalność. Dzięki wiedzy i doświadczeniu, pomogliśmy już wielu osobom w kwestiach spadkowych.

Spadek czy zachowek?

Zachowek od zawsze budzi wiele nieporozumień. Jeśli osoby bliskie zmarłemu nie otrzymały stosownego udziału w spadku, to zgodnie z obowiązującymi przepisami mogą ubiegać się o tak zwany zachowek. W celu ustalenia okoliczności i zasadności ubiegania się o spadek zachęcamy do kontaktu z naszą kancelarią. Od lat świadczymy profesjonalne usługi w zakresie doradztwa i pomocy prawnej. Działamy na terenie Warszawy.

Co z testamentem?

Coraz więcej osób decyduje się na spisanie testamentu, gdzie znajduje się podziału majątku zgodnie z indywidualnymi decyzjami. W przypadku kiedy testament nie jest poświadczony notarialnie, następuje podział majątku zgodnie z obowiązującymi przepisami. Prowadzimy sprawy o podział spadku w Warszawie i okolicach. Nasi klienci zmagają się z różnymi problemami, ale zawsze mogą liczyć na naszą profesjonalną poradę.

Nie zawsze mamy możliwość, by dojść do porozumienia z rodziną poza drogą sądową. Spotykamy się również z sytuacjami, gdy spadek po zmarłym jest rozporządzany niewłaściwie. W przypadku gdy istnieją uzasadnione przypuszczenia, warto skorzystać z porady prawnika i jeśli zajdzie taka potrzeba, ubiegać się o zabezpieczenie spadku. W Warszawie prowadzimy wiele tego typu spraw. Podczas rozmowy dokładnie przyjrzymy się Państwa sytuacji i odpowiednio doradzimy.

Kancelaria Adwokacka DM Adwokaci – Joanna Dominowska, Magda Misztal zaprasza do kontaktu! Nasza Kancelaria mieści się  na Al. Niepodległości 245 lok. 36 w Warszawie.